Aviatická pouť, Pardubice  -  28.maja 2016

Aviatická pouť w Pardubicach to kanon wiosennych spotkań dla sympatyków awiacji. Rokrocznie na przełomie maja i czerwca można podziwiać tam jak nigdzie indziej przekrojowo pokazane lotnictwo, czyli dla każdego coś fajnego.

Nieco kapryśna tym razem pogoda nad pardubickim lotniskiem nie zepsuła wrażeń, których naprawdę było bez liku. I nawet ci, którzy poddając się ulewie w gorący dzień, wracali z lotniska na boso, niosąc przemoczone buty w dłoniach, mieli uśmiechy na twarzach. Zapewne jest to dowód na fakt, iż nasi południowi sąsiedzi to pogodny naród, potrafiący przekazywać pozytywne emocje nie tylko sobie nawzajem, ale i zaproszonym gościom.

Trzeba podkreślić kolejny raz, iż Czesi potrafią we właściwy sposób zadbać o promocję swojego kraju, a także o szacunek dla historii, niezależnie skąd by ona się wywodziła. Trudno było dopatrzyć się jakichkolwiek negatywnych politycznych akcentów, mimo trudnych obecnie chwil w Europie. Nikomu nie przeszkadzały czerwone gwiazdy ZSRR na historycznych samolotach, stojące obok amerykańskich białych gwiazd czy niemieckich krzyży. To chyba właściwe i rozsądne podejście, którego powinniśmy się od naszych południowych sąsiadów uczyć, bo szacunek do historii to szacunek dla siebie samych. Wszak i nasze czasy staną się kiedyś dostrzeganą, a co ważne, także ocenianą przez kolejne pokolenia, historią.

http://lotniczapolska.pl/Pardubice:-Aviatick%C3%A1-pou%C5%A5-2016-[ZDJECIA],40273

 

Poniższe fotografie pochodzą z pliku przerobionego przez  "system witryny Lotniczej Polski"... 
Wyraźnie rozmywa on ostrość i jakość zdjęć...

Tym bardziej, iż poniższe fotografie mają zdecydowanie większą objętość niż zamieszczone powyżej! 

 

Powyższe fotografie pochodzą z pliku przerobionego przez  "system witryny Lotniczej Polski"... Wyraźnie rozmywa on ostrość i jakość zdjęć... 

 

 

Copyright (c) Jarosław Sobociński, czerwiec 2016